Євроінтеграція вимагає гендерної рівності

жінка-депутат Верховної РадиПитання євроінтеграції неможливо розглядати без питання гендерної політики.

 Адже для багатьох європейських країн активна участь жінок в політиці та економіці давно стала невід’ємною частиною демократичного суспільства.

   Українські законодавці вирішили й собі зробити черговий крок до паритетних стосунків у політиці. Відразу два законопроекти про гендерне квотування у виборчих списках зареєстровано  у Верховній Раді України.

    Квота має бути не меншою 30 – 35 % для представників однієї з статі, а у першій п’ятірці виборчого списку не повинно бути більше чим 3 представники однієї статті.  Про таку ініціативу стало відомо на парламентських слуханнях «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків: проблеми та дієвий шлях їх вирішення», що днями відбулися в Києві.

Якщо буде прийнято відповідний закон, а головне його виконуватимуть лідери партій, то у політиці та в  органах місцевого самоврядування суттєво збільшиться кількість жінок. 

 Подібні закони були прийняті  в багатьох країнах світу і позитивно вплинули на представництво жінок в політиці та економіці. Нині  в Україні лише 10% жінок в парламенті, але при цьому третину всіх законодавчих ініціатив до Верховної Ради подають саме жінки"  – зазначив у своєму виступі Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік.

Незважаючи на те, що в Україні діє ціла низка законодавчих актів  щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, дійсна  ситуація залишається далекою від ідеальної. Зокрема  середній розмір пенсії жінок  становить лише  71,5% від пенсії чоловіків.

Така ситуація пов’язана з диспропорцією в доходах чоловіків та жінок. Фактично жінки займають посади з більш низькою зарплатою, що призводить до суттєвого розриву в оплаті праці жінок та чоловіків – понад 20%.

Цікава статистика щодо жінок та чоловіків  була оприлюднена у стінах Верховної Ради  під час парламентських слухань:

В Україні 55% усіх безробітних – жінки;

Жінки очолюють лише 12% великих підприємств в Україні;

80% громадян пенсійного віку – самотні жінки;

З 7000 заяв про зґвалтування лише 2000 заяв було розглянуто у судових інстанціях та винесено вирок ( з 2009 – 2012 р. інформація МГО «Ла – Страда»);

Понад 120.000 тисяч українських чоловіків у 2012 р. були притягнуто до кримінальної та адміністративної відповідальності за домашнє насильство;

Щогодини в Україні мінімум 15 жінок стають жертвами домашнього насильства;

20% українських жінок готові займатися власною справою;

Лише 1, 5% українських чоловіків беруть відпустку по догляду за дитиною до трьохрічного віку;

В Україні 77% державних службовців – жінки, але серед керівників першої категорії лише 13% жінки;

 В Україні не має жодної жінки серед керівників обласних державних адміністрацій. Євроінтеграція вимагає гендерної рівності!

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...