Жінку захищає ООН

     Для сучасної жінки важко уявити життя, в якому вона не має права на освіту, працю, участь в політичному житті.  Те, що ми звикли сприймати за норму сьогодення, ще 100 років тому було рідкістю.

    Згода на шлюб чи на розлучення просто не існувала. Захист материнства? Народжували за роботою – на полі чи на городі, після пологів швидко поверталися знову до праці. Жінки не брали участі в Олімпійських іграх – було заборонено. Грати футбол чи займатися карате – також. Дозволено було бути безправним додатком чоловіка, народжувати багато дітей і працювати, працювати.

   Сучасні жінки й не замислюються, що мають життя, про яке інші мріяли століттями. Ми маємо вдома пральні та посудомийні машини, що дозволяють заощаджувати час. Ми можемо вибирати для навчання будь – який ВУЗ світу і ніхто не змушує нас народжувати п'ятеро дітей.

    Нам не тільки дозволено голосувати на виборах – ми, жінки, маємо право самі ставати політиками, підприємцями, діячами. Всі карти у наших руках! Але чомусь так мало жінок хочуть бути активними, ставити перед собою амбітні цілі, йти до мети. Весь час щось заважає. Нав'язаний з радянських часів ідеал, що жінка має бути перш за все робітницею, дбати про родину і сімейний затишок, ніби паралізував українських жінок. Шкода, що жінки самі продукують стереотипи стосовно своїх можливостей, замість того, аби активно їм протидіяти.

     Варто зауважити, що такі права жінки як згода на шлюб, розлучення, громадянство, захист праці жінки, пов'язаної з материнством, з'явилися завдяки Організації Об'єднаних Націй, що була створена у червні 1945р. Наша держава, одна із перших країн світу, яка підписала статут ООН.

 Статут організації проголошує «рівноправ'я чоловіків і жінок», і вимагає пошани до прав та свобод людини без розрізнення за статю.

  Потрібно визнати, що ООН дуже серйозно переймалася правами жінки. Було створено Комісію зі становища жінок, що схвалила Декларацію подолання всіх форм дискримінації щодо жінок. 1975 рік було проголошено Міжнародним Роком Жінки, а наступне десятиліття проходило під гаслом «Рівність, розвиток, мир» і було названо Десятиліттям жінки.

Коротка хронологія роботи ООН щодо поліпшення становища жінок у світі.
1946 - заснована Комісія зі становища жінок
1952 - Конвенція про політичні права жінок
1957 – Конвенція про громадянство заміжньої жінки
1962 – Конвенція про згоду на вступ до шлюбу, мінімальний вік і реєстрацію шлюбів
1965 – Декларація про захист жінок і дітей в надзвичайних обставинах і в період збройних конфліктів.
1967 - Декларація щодо ліквідації дискримінації жінок
1975 – ООН проголосила Міжнародний рік жінки
1976 -1985 – ООН проголосила Десятиліттям жінки
1979 – Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок
(ратифікували 186 країн світу)
1993 – Декларація ООН про попередження насильства над жінками.

   Україна підписала та ратифікувала всі міжнародно – правові документи ООН, що стосуються прав людини і подолання дискримінації за статю, а отже зобов'язана їх виконувати. Але на справі, документи та цінності ООН часто ігноруються в Україні. Поліпшити права жінок - головна рекомендація членів - ООН під час нещодавнього звіту України про права людини у Женеві.

    Явна дискримінація прав жінок спостерігається у політичних процесах, захисті материнства, права на безпеку людини. Проблема бідності серед жінок все ще актуальна. В Україні серед власників великих підприємств тільки 14% є жінками. А загалом понад 70% населення світу, що не мають освіти та злидарюють, жінки. Все це свідчить, що світові організації, серед них ООН, мають посилити роботу щодо поліпшення становища жінок у світі.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...