10 цікавих фактів про Другу світову війну

У Житомирі вчили стежити за грошима політиків
Жінки можуть створити конкуренцію чоловікам у політиці
Донбас - сильне чи слабке місце України
У 2006 році в Луганську відбулася Всеукраїнська конференція «Стосунки Сходу та Заходу України: минуле, сьогодення та майбутнє».
Науковці вже тоді застерігали про небезпеку федералізму, сепаратизму на Донбасі. Їх висновки були невтішні, але прогнозовані: якщо влада не зверне увагу на регіональну полярність Сходу – Заходу, що полягає в разючих протиріччях між моделями майбутнього розвитку країни, це неминуче призведе до гострої політичної кризи.
У свідомості народу України Донбас сприймається суперечливо. З одного боку, це потужний промисловий край, край із значним науковим і культурним потенціалом. З іншого боку, Донбас розцінюється багатьма як спадкоємець цілком освоєного, але певною мірою дикого й небезпечного простору, що стало однією з причин, які поставили країну перед загрозою внутрішнього розколу.
Європа уяви, ілюзій, надії
Уривок з публікації «За огорожею Меттерніхового саду». Автор: Микола Рябчук (на фото) - відомий журналіст, публіцист, перекладач. Видання - Незалежний культурологічний часопис "Ї".
Східна Європа – це не віддалена територія на кшталт Чечні чи Грузії, чи Вірменії. Попри всю свою “неповноцінність” і “недоєвропейськість”, вона розташована все -таки у Європі, а тому, хоч її існування завжди було головним болем для Заходу, її зникнення могло виявитися ще небезпечнішим.
Спільна загроза зі “Сходу” об’єднувала східних і західних європейців куди дужче, ніж так звана спільна культурна спадщина. “
Азія” – цей могутній і загадковий “Інший” – великою мірою прислужила формуванню “спільної” європейської ідентичности. І хоч західні європейці знали, що “справжня” Європа кінчається десь за Віднем та Ельбою, “несправжня” Європа була для них усе-таки кращим сусідом, ніж “щонайсправжнісінька” Азія.
Більше статей...
Схожі дописи
Невидимий батальйон - українські жінки в АТО
Жінка онлайн
Ворожіння та прикмети на Новий рік
Обряд ворожіння своїми коренями сягає в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили, тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою ворожби. У залишках колишніх язичницьких обрядів збереглися окремі форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю, ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?
Поговоримо по жіночому
Що подарувати рідній людині на свято?
Подарунок - обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально наповнюють життя людей радістю й змістом, полегшують моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини лікують людину не гірше за пігулки.
Жінка відпочиває
Магія весільного вінка
На Прикарпатті здавна виготовляють головні убори, які можна вважати справжнім витвором мистецтва. Тут плетуть унікальні вінки з гусячого пір’я, які використовують у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний шедевр народної творчості від 1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має бути два: менший – спереду, більший – ззаду.
Краса та здоров'я
Street Workout як альтернатива фітнес - залам
Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є Street Workout - різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності серед української молоді. Street Workout передбачає заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж вуличне тренування абсолютно безкоштовне та корисне для організму будь - якого віку.