Найбагатші жінки з рейтингу Forbes Україна

найбагатші українкиУ сотні найбагатших людей України − чотири жінки - Галина Герега, Наталія Бондарева, Філя Жебрівська, Ольга Мірошик.

  Їм належить близько 1% сумарних статків «сотні Forbes», який оцінюється в $42 млрд. Сумарний розмір статків чотирьох найбагатших українок - $522 млн

 Експерт у сфері гендерної політики Елла Ламах зазначає, що співвідношення «4-96» − наслідок вкорінених стереотипів, через які жінки усвідомлено продовжують вибирати соціальну роль «міцного тилу».

«Переконана, що жінок було б більше, але основна маса з них вважають за краще підтримувати своїх чоловіків, оскільки їм з дитинства розповідали, що чоловік − голова сім'ї і заробляти гроші − його обов'язок», − описує ситуацію вона.

 Друге обмеження, за її словами, − стереотипне уявлення про жінку як про другорядного члена суспільства, яке заважає їм керувати. «У західних країнах, навпаки, політика спрямована на просування жінок, введено мінімальні квоти на жінок у керівному складі компаній (сприймається неоднозначно через випадки невиправданого просування − Forbes), − зазначає Ламах. − Та й у період економічної кризи жінки показали себе більш гнучкими, а отже − більш ефективними управлінцями, ніж чоловіки».

За її словами, співвідношення 50 на 50 навряд чи найближчим часом буде реальним в Україні. «Але однозначно процес буде прискорюватися. Чоловіче населення скорочується. Жінки більш освічені, змінюється їх самосприйняття», − каже вона. Серед інших факторів, що збільшують роль жінок у бізнесі − зміни, яких зазнає інститут сім'ї, та розвиток інформаційних технологій, які надали рівний доступ до участі в економічних процесах.

Нижче − чотири жінки, які вже зараз займають помітну роль в українському бізнесі.

 галина герегаНайбагатша українка – колишній  секретар Київради Галина Герега, яка з чоловіком Олександром є власниками компанії «Епіцентр», найбільшого у країні DIY-рітейлера (виручка в 2012 році − 14,7 млрд гривень, прибуток − 581 млн гривень).

Галина Герега завідувала фінансами в період становлення «Епіцентру» і зіграла ключову роль у перетворенні невеликого сімейного бізнесу з продажу плитки в 16-ту за оборотами компанію в країні.

«Без Галини теж нічого б не вийшло. Вона дуже скрупульозно стежила за фінансами. Завдяки їй не пропала жодна копійка», − розповідав Forbes один із топ-менеджерів «Епіцентр К» Анатолій Мокроусов.

Статки Галини Гереги − $204 млн, вона посідає 38-й рядок рейтингу Forbes. Її чоловік Олександр Герега − 35-й, зі статками $218 млн. 

Бондарева НаталіяНа другому місці в умовному «жіночому» рейтингу − Наталія Бондарева, власниця «Баядера-холдинг». Її статки − $187 млн, вона 42-га в сотні найбагатших.

«Баядеру» створили в 1991 році Бондарева та її сестра Ольга Нечитайло-Ріджок. Підприємством сестри володіли порівну.

Почавши з продажу імпортного алкоголю і сигарет, компанія швидко зростала і вже наприкінці 90-х років провінційне підприємство з Горлівки могло дати фору найбільшим національним гравцям алкогольного ринку. Бондарева − економіст за освітою, в компанії завідувала фінансовими і правовими питаннями.

Після смерті Ольги Нечитайло-Ріджок у 2012 році від раку, Бондарева стала єдиним власником «Баядера-холдингу». Сьогодні «Баядера» генерує близько 30% усього виробництва горілки в країні й завозить у країну 15% усього міцного алкоголю.

 Філя Жебровська  починала свою кар'єру на заводі «Фармак» бухгалтером. Із 1995 року вона – незмінний керівник компанії, на яку припадає п'ята частина всіх вироблених у країні препаратів.

За свою багаторічну кар'єру Жебровська зуміла відбити декілька спроб недружнього поглинання підприємства, пережити замах на своє життя та вийти з плюсом із декількох фінансових криз.

«Кожна криза сприятливо позначалася на обсягах наших продажів», – казала Жебровська Forbes. Вона пояснює парадокс тим, що під час кризи скорочуються поставки імпортних препаратів в Україні, і в зв'язку зі зниженням доходів населення відбувається переорієнтація на доступніші препарати. Інші рецепти фармацевта – контролювати наявність товарів у роздробі, не захоплюватися кредитами та чітко розуміти довгострокову стратегію компанії – у «Фармак» вона розроблена до 2020 року.

За результатами першого кварталу 2014-го, виторг компанії становив 545,2 млн грн. Статки Філі Жебровської Forbes оцінює в $80 млн – вона посідає 86-те місце в сотні найбагатших.

 
ірина мірошникІрина Мірошник
, голова корпорації «Укрпластик», замикає сотню найбагатших. Її статки – $51 млн. Біля керма компанії вона стала рік тому, у травні 2013-го, після загибелі її чоловіка Олександра Галкіна, засновника компанії.

Кандидат технічних наук Олександр Галкін був не тільки топ-менеджером компанії, а й автором кількох розробок, які вивели «Укрпластик» на світовий рівень.

Сьогодні «Укрпластик» – найбільший у Східній Європі виробник гнучких пакувальних матеріалів для харчової, косметичної, фармацевтичної та інших галузей промисловості, входить у топ-30 світових виробників упаковки. Клієнти компанії – Kraft, Coca-Cola, Nestle, Danone.

Ірина Мірошник також досконало знає сферу, в якій працює компанія, – вона автор численних наукових досліджень із проблем хімвиробництва та інноваційного розвитку.

За матеріалами журналу Форбс.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...