В аграрному бізнесі збільшується кількість жінок - керівників

жінка -фермер     В українських фермерських господарствах працює близько 26 тис. жінок або 25% від загальної кількості працюючих. Про це повідомили в агенції «AgriSurvey».

     За словами Ганни Квіт, менеджера агенції AgriSurvey, як в Україні, так і в Європі спостерігається тенденція до збільшення частки жінок на керівних посадах в аграрному бізнесі.

   Так, жінки-фермери складають близько 25% керівного складу фермерських господарств України. Однак ситуація дещо інша у сільськогосподарських підприємствах. У них жінок, які мають «право голосу», значно менше – всього 11% від загальної кількості керівників підприємств.

«У той же час, на противагу фермерським господарствам, у сільгосппідприємствах спостерігається позитивна тенденція: за період з 2000 по 2011 рр. кількість жінок-керівників у сільгосппідприємствах зросла з 750 до 1050 осіб», – повідомила Г. Квіт.

Для порівняння, у  Європейському Союзі кількість жінок, зайнятих у сільському господарстві, становить майже 3 млн. осіб або 35% від загальної кількості працюючих. Видатки бюджету ЄС у 2006 році на  сільське господарство становили 53 млрд. євро або 43% бюджету ЄС. Це сприяє розвитку аграрного сектору та появі нових робочих місць. 

 Експерти прогнозують, що кількість жінок-керівників в аграрному бізнесі надалі зростатиме. «У Європі та світі роль жінки в аграрному бізнесі з кожним роком зростає. Наприклад, ще 10 років тому жінок-фермерів у Великобританії взагалі не було. Сьогодні ж їх нараховується близько 23 тис., у той час як чоловіків-фермерів – 119 тис.», – зазначила менеджер агенції AgriSurvey.

 
     Причому, за словами експерта, суттєві зміни в гендерній структурі відбуваються саме зараз. Так, у 2012 р. кількість жінок-фермерів у Великобританії зросла на 6 тис., а чоловіків-фермерів – знизилась на 5 тис. Тому можна стверджувати, що роль жінок в українському аграрному секторі лише зростатиме, тим самим повторюючи світові тенденції.
 
Такі прогнози підтримує  компанія  - GP Group, яка  за підтримки Фонду суспільної безпеки розробила методологію опитування роботодавців, що дозволяє безпосередньо отримувати дані від учасників ринку про майбутні робочі місця. Проект стартував восени 2012 року, і наразі методологія була протестована на 12-ти відомих українських компаніях з різних сфер.
 
Головне завдання цього дослідження –  зібрати прогноз щодо створення робочих місць та визначити фактори, які впливають на кадрову політику підприємств України. За  результатами даного  дослідження через 5 років в Україні  працівники сільськогосподарської галузі будуть найбільш затребувані ринком праці.
 
 
 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...