Бізнесмен в спідниці: правила гри

Бізнес - це гра і, якщо Ви не ознайомитеся з правилами гри ще до того, як почнете грати, ви приречені на поразку.

   І байдуже, що це за гра: футбол, баскетбол, шахи - правила потрібно знати. Бізнес - не виняток.

   Бізнес - це гра, де правила неписані. І чоловікам не треба їх читати. Чоловічий розум «писав» ці правила задовго до того, як жінки почали займатися бізнесом.

     Чоловіки та жінки мають біогенетичні та соціальні відмінності – це факт. Одне з багатьох правил, за якими існує бізнес - це різниця між тим, як чоловіки і жінки сприймають слова «Так» і «Ні». Слово «Так» для чоловіка є остаточним, а для жінки ще потребує доказів.

  Наприклад, запитання жінки: «Любий, ти мене кохаєш?» не остаточне після одержання відповіді «Так», воно потребує подальшого розвитку на кшталт: «А коли ти мене покохав? А чи будеш ти мене кохати завжди?»

 Зовсім інша ситуація зі словом «Ні». Для жінки слово «Ні» - завжди остаточно і безповоротно. А в бізнесі слово «Ні» просто означає, що те, що Ви просите - саме в цей час, чи саме у цієї людини, чи саме в такій формі - неприйнятне. «Ні» в бізнесі частіше означає «не зараз», «не так», «не я», ніж те, що Ваша ідея бездарна і Ви ніколи не досягнете успіху. Жінки повинні сприймати слово «Ні» як першу сходинку, поштовх до того, як переконати начальника, підлеглого чи клієнта, щоб домогтися слова «Так».

Правила бізнесу непрості: у цьому світі домінують чоловіки. Такі відмінності створюють дискомфорт.

  Роль ділової жінки в суспільному та приватному житті відзначається початковою нерівністю жіночої позиції: найуспішніша в справах жінка не звільняється від ведення домашнього господарства, і, домагаючись успіху в громадській сфері, вона повинна процвітати і в особистому житті, бо інакше вона перестає бути жінкою.

  Це можна прокоментувати так: «Жінка є жінка. Хоч вона і підприємець, проте у неї залишаються всі домашні обов'язки. Вона і господиня. Якщо вона повністю знімає з себе ці обов'язки, то вона, як така, вже не жінка».

   І жінці, щоб досягти успіху, потрібно долати такі упередження. Роль ділової жінки є новою для нашого суспільства. І якщо для сучасного успішного чоловіка існує універсальний образ «нового українця», то для жінок - підприємців  такої ролі немає.

Поради жінкам, які почали займатися бізнесом.

   Практично будь-яка жінка може знайти себе в бізнесі залежно від інтересів і здібностей. Не в усіх була можливість отримати блискучу освіту, хоча вона інколи не важлива для бізнесу. Іноді дуже освічені жінки не можуть знайти себе в житті, а їхня освіта не дає ніякої віддачі.

  Але практично будь-яка жінка може реалізуватись у бізнесі, і не підозрюючи про свої приховані здібності. Щоб знайти свою справу, потрібно знайти своє місце і визначити реальність ідей, на які Ви хочете зробити ставку. Ось деякі рекомендації, які допоможуть Вам перевірити правильність зробленого вибору.

1. Насамперед вивчіть те, чим збираєтесь займатися або вже займаєтеся, - не має значення чи це консультаційна контора, чи хобі, перетворене на бізнес. У будь-якому випадку Ви повинні розбиратися в обраній справі як фахівець.

2. Визначте основну ідею свого бізнесу і перш за все переконайтеся, що ця ідея має під собою базу. Вивчіть ринок. Подумайте, хто може Вам допомогти.

3. Підготуйтесь до важкої, чорнової роботи - працювати так інтенсивно, як ще не працювали ніколи. А тому подбайте про здоров'я - воно Вам буде потрібно. Бажано зайнятися спортом, фізкультурою у вільний час.

4. Навчіться приймати відповідальні рішення. Треба бути готовою до прийняття рішень, від яких залежить подальша доля Вашого бізнесу.

5. Необхідно вміти складати реальний бізнес-план, в якому мають бути враховані всі розрахунки збитків і прибутку. Якщо Ви не знаєте, як це зробити, зверніться до професіоналів.

6. Найміть професіоналів у свій штат. Перш ніж Ви почнете справу, у Вас мають бути досвідчені юрист і бухгалтер. Постарайтеся при цьому не наймати фахівців з членів родини чи близьких родичів. Якщо Ви змішуєте свій бізнес з особистим життям, це, як правило, закінчується погано.

7. Починайте з малого. Роблячи перші кроки, не замовляйте собі кольорові візитки, не поспішайте купувати ксерокси і факси, поки не переконаєтеся, що справді не можете без них обходитися. Не дозволяйте купувати нічого зайвого.

8. Якщо Ви ведете свій бізнес вдома, то займайтеся ним у певні години: клієнти повинні знати Ваші робочі та вихідні дні.

9. Одягайтеся відповідним чином.

10. Якщо зіткнулися з конкуренцію, не лякайтеся, а з'ясуйте, наскільки цей конкурент популярний. Що Ви можете запропонувати такого, чого не в змозі запропонувати Ваш
конкурент?

На думку багатьох психологів, жіночий стиль управління – не традиційний жорстко авторитарний, а націлений на розвиток команди, співробітництва. Цей стиль навіть називають «менеджментом XXI століття», «новою корпоративною культурою».

Загалом, жінки можуть бути чудовими підприємцями, їхня наполегливість і цілеспрямованість, помножені на дипломатичність та уміння спілкуватися, роблять з них чудових ділових леді. Та в кожної переваги є свій зворотний бік. Тому порада жінкам: розвивайте свої сильні сторони і керуйте ними, а не дозволяйте їм керувати Вами.

І пам'ятаєте, успіх найбільш можливий там, де людина займається улюбленою справою, не примушуючи себе працювати лише заради грошей.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...