У нас з дідом свій чат:)- Та нащо нам той інтернет? У нас з дідом свій чат: карпатський)

 Більшість українців живе на добу всього за три долари (підрахунок соціологів), тому основні блага цивілізації ще не  для всіх доступні.

  Не кажучи  про таку річ як  інтернет -покриття, яке  для багатьох громадян досі залишається недосяжною  мрією.

     І це попри той факт, що Україна ще у 1952 р. створила третій у світі комп’ютер після США й Великобританії, сформувала всесвітньо відому школу з кібернетики та обчислювальної техніки на чолі з академіками С.Лебедєвим і В.Глушковим.       

        Інтернет - покриття в більшості країн світу є такою ж ознакою прогресу як електрика та дороги. У деяких країнах, таких як Естонія, Фінляндія, Франція, Іспанія доступ до інтернету розглядається як «основне право для громадян».  

       В розвинених державах  у  середньому 70 % населення має доступ до мережі  інтернет. Україна відповідно до «індексу мережної готовності» виявилася лише на 82-му місці з 134 країн світу. Низька комп’ютерна грамотність населення, цифрова нерівність сприяє тому, що Україна помітно відстає від розвинених країн світу за ступенем інтегрованості у глобальний веб-простір і за показниками кількості інтернет-аудиторії.

 Світова  п'ятірка  країн - лідерів  користувачів інтернетом  виглядає так:

  1. Китай - (384 млн осіб)
  2. США - (240 млн)
  3. Японія - (99 млн)
  4. Бразилія - (76 млн користувачів)
  5. Німеччина – 5-е (65 млн),

       Україна за числом користувачів Інтернетом (15,3 млн) займає 28-е місце у світі. При цьому чоловіки складають 55 % вітчизняної інтернет- аудиторії, а жінки – 45 %.

   Більшість українців (56% від загальної кількості запитів) найчастіше шукають в інтернеті… порно - так  показує останній аналіз запитів в пошукових системах Google і Яндекс.  На другому місці - знаходиться "робота" з показником 14% від загальної кількості. На третому місці в пошуку лідирує "секс" з 11%. Це свідчить, що сьогодні українці ще не вміють використовувати інтернет- технології для збагачення знань, розвитку бізнесу та діяльності.

П'ятірка найпопулярніших сайтів серед українців (2013р.)  виглядає так:

1.google, 2.vkontakte,  3.mail.ru, 4.yandex,  5.odnoklassniki

    На жаль, 79% українських сайтів на російській мові. Більше того, російський домен ru став найпопулярнішим на теренах колишнього СРСР, зокрема й серед українців. Найпопулярніший український домен  com. ua  мають лише 40% сайтів.

    Україна стабільно входить у світові лідери за темпами збільшення аудиторії «соціальних мереж», які вперше з’явилися ще в 1995 році в США (американський портал Classmates.com - “Одноклассники” є його російським аналогом).

    В Україні найпопулярнішою соціальною мережею є «В Контакте», свої сторінки щоденно відвідують майже 70% користувачів. Друге місце «Одноклассники» -  58%. Facebook регулярно відвідують 43% інтернет-користувачів, але варто зауважити, що Facebook і  Twitter не достатньо популярні  серед українців: четверта частина зареєстрованих зовсім не користуються власними акаунтами. 

   Серед науковців досі точаться суперечки, наскільки корисним та безпечним є спілкування в соціальних мережах. Віртуальний світ дає високий рівень збудження і радості, але люди не вчаться зав'язувати відносини в реальному світі і втрачають соціальні  навички – так стверджують фахівці з Гетеборзького університету. Вони дійшли висновку, що кожен четвертий з  користувачів відчуває внутрішній дискомфорт при порушенні регулярності спілкування з  улюбленим ресурсом, хоча негативні емоції можуть виникати і при необмеженому  перебуванні в  соціальних мережах. 

       Доктор психології Артур Гараганов з Росії  навпаки заперечує негативний вплив соціальних  мереж на людину. За його словами, спілкування в соцмережі дозволяє розширити кількість контактів.  За його словами,  ці «віртуальні контакти», дозволяють показати людині себе,  встановити  нові зв'язки.  При цьому він заявив, що  спілкування в соціальній мережі не можна назвати залежністю. Соціальна мережа дозволяє  людині бути максимально включеною в сучасне суспільство.

     Якби там не було, лікарі констатують: інтернет-залежність вже давно є визнаною формою психічного  захворювання, а соціальні мережі є ще одним його проявом. Люди починають більше  піклуватися не досягненнями в реальному житті, а перейматимя  іміджем  в інтернеті, що викликає  відповідні відхилення. Доведено, що користувачі соціальних мереж більш  схильні до самомилування, самозакоханості та нарцисизму.

       Соціальні мережі є лише частинкою  глобального інтернету, які лише задовольняють потребу в самовираженні та спілкуванні. Натомість в інтернет - мережі  існує безліч ресурсів завдяки яким можна отримати нові знання та можливості для роботи та самореалізації.

Інтернет можна використовувати як на шкоду собі, так і на користь, а  вибір завжди залишається за нами. Як і вибір, на якій мові створювати сайти та писати матеріали. Як і вибір, на якій мові читати і коментувати новини.  Питання лиш в тім, чи є сьогодні люди, які готові пожертвувати власними звичками та байдужістю на користь національної ідеї...

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua