Громадська організація "ЖІНКА"

Я, що прийшла у світ не для корид,
Що не люблю юрби та телекамер,
О, як мені уникся і набрид
Щоденний спорт - боротися з биками.
Я обираю пурпуровий плащ,
Бики вже люттю наливають очі.
Я йду на них, душе моя не плач,
Ці види спорту вже тепер жіночі!
Ліна Костенко

     Громадська молодіжна організація «Жінка» народилася весною 2011р. в м. Житомирі.  Її засновниками стали три жінки, які вирішили, що українки заслуговують кращого та гідного життя.

       У  21 столітті, жінки всього світу йдуть в ногу з часом, займаючи високі посади в бізнесі, політиці, громадському житті, можуть дозволити собі гарний  відпочинок.

А українки? Вони обирають малопрестижні професії, беруть на себе всю хатня роботу, стають жертвами насилля та торгівлі людьми, шукають кращої долі за кордоном.    

 Жінки - переважаюча більшість населення в Україні, де кожна третя жінка має вищу освіту. Але вони  практично відсторонені від участі в політичному житті країни, виявляють низьку громадську активність, займають низькооплачувані посади, потерпають від безробіття.

    Гендерні стереотипи, відсутність поваги до жінки, низька соціальна захищеність материнства, жіночої праці сприяли тому, що можливості українок досягати професійних вершин  зведені нанівець. І це при тому, що українська жінка здавна славиться не тільки вродою, але й інтелектом та лідерськими якостями.

 Згадайте княгиню Ольгу – першу святу жінку Київської Русі, яка правила великою країною майже двадцять років. І не тільки правила: воювала, захищала, ходила в походи, перемагала...Трохи пізніше Київська Русь подарувала Франції справжню королеву на ім'я Анна, нею стала дочка князя Ярослава Мудрого. Так іще одна українка стала відома світові як "жінка мудра, щиро віруюча, гарна". Анна започаткувала в династії французьких королів нове ім'я — Філіпп, яким назвала свого сина-первістка. Французи і сьогодні гучно святкують «дні Анни» - пам'ять про дивовижну жінку не стерти часом.

    Так само неможливо стерти з історії Туреччини імя Роксолани (Роксоланія - це одна з прадавніх назв України), а простіше кажучи – Насті Лісовської, дівчини з простої української сім'ї. В історії Туреччини вона відома як жінка, що мала владу над султаном та могла перемогти кого завгодно. Ця сильна жінка стала символом України - навіть чужина та відсутність підтримки рідних не змогли її зламати. Сьогодні багато турецких дівчат приходять аби помолитися біля могили Роксолани, вони просять порад та духовної підтримки.

    В історії України в різні часи проживали легендарні жінки, що справили неабиякий вплив на культуру країни: Маруся Чурай, Софія Русова, Марко Вовчок, Ольга Кобилянська, Марія Заньковецька, Леся Українка та багато інших. Але чи мають ці жінки гідну пошану в сучасників? Чи має взагалі сучасна українська жінка пошану в суспільстві? Однозначно, ні.

  У школі діти вивчають твори авторів – чоловіків, вулиці міст і селищ мають назву героїв-чоловіків,  практично відсутні пам'ятники на вияв пошани до жінки, українська влада має чоловіче обличчя. У великому бізнесі понад 2% жінок, а в парламенті – лише 10% жінок. Назви престижних професій, посад, звань виключно чоловічого роду. Для жінки в Україні є тільки два звання: «Почесна доярка» та «Багатодітна мати», до яких ставлення більш чим принизливе.

   То де ж самі жінки? Українки перестали вірити у себе, в свої можливості і досі продовжують терпіти. Українки там, де є другорядна скромна роль – малооплачуваних та малопрестижних професій. Роками нас  програмували на такі «можливості», вказували, що єдиний вірний шлях для жінки - бути мамою, дружиною, гарною господаркою. Ми не заперечуємо проти материнства, сім'ї - це прекрасно, коли це особистий вибір жінки,  коли є повага, підтримка, розуміння чоловіка ( партнера).

Але як показує статистика - в українських родинах все навпаки. Кожна друга українка зазнає насилля, кожня третя мати виховує дитину сама, а тисячі  українок тікають за кордон, аби прогодувати родину. У цьому шаленому, виснажливому  ритмі важливо зупинитися, аби зробити зворотний відлік часу до життя, про яке ви мрієте за 20 хвилин до сну.

   Громадська організація «Жінка» запрошує вас йти шляхом нової жінки - успішної, мудрої, реалізованої, здорової тілом та духом, щасливої врешті - решт. Даний сайт "Жінка онлайн" буде відкривати для вас новий шлях - шлях до самої себе. Читайте, аналізуйте, боріться за  свої права, ставте перед собою ціллі, беріть активну участь в подіях, заходах. Починайте жити вже сьогодні! Слава Жінці! Слава Україн     Жінко! 

 

Ти, що сказала чоловікові:
«Я ж така вільна, як і ти,
І я хочу жити,
Хочу бути громадянкою!..»
Ти, що оголосила війну
Рогачам, горшкам і праникам,
Що кинула в світи
Гасло бунту,
Що сказала:
«Жінка може бути професором,
Жінка може бути політиком,
Жінка може бути генієм!»
Не можу писати про тебе інакше,
Бо ти бунт...
А в нім – радість.
...Я становлюсь навколішки перед
Твоїм непереможним рухом
І кажу за тобою:
«Жінка також вільна, як і я,
І вона хоче жити,
Хоче бути громадянкою.
Жінка може бути професором.
Поетом,
Політиком,
Жінка може бути
Генієм!
Слава жінці!»

Володимир Сосюра   
 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...