Сільська жінка: творимо новий портрет

    сільська жінка       Становище  сільських жінок в Україні достатньо складне, але  влада ніяк на це  не реагує.

    На державному рівні жінкам, які мешкають в сільській місцевості приділяється незначна увага. Відсутні програми  захисту  та підтримки прав сільських  жінок, які мають високий нереалізований потенціал.

В українських селах мешкає 8 мільйонів жінок, які потерпають від безробіття, насильства, швидко спрацьовуються та старіють.

       Кожна восьма сільська родина в Україні має ходити по воду більше  ніж за 200 метрів, і  зазвичай це обв’язок жінки.  Саме їй доводиться готувати їсти, прати, напувати худобу, виховувати дітей та поратися по господарству.  На плечі сільських жінок перекладено багато роботи – їх життя докорінно відрізняється від життя міщанок і навіть від життя сільських чоловіків.

      Важко уявити, як жінка, зморена за день роботою, увечері сяде до комп’ютера, аби шукати в інтернеті  нові можливості для себе.  За статистикою 40 % сільських жінок мають вищу освіту, але доступ до інформаційних, фінансових, комунікаційних ресурсів залишається вкрай низьким. Безробіття – невід'ємна частина життя в сільській місцевості.

    Знаючи всі складнощі щодо  самореалізацієї  на  селі,  Громадська Організація «Жінка»  вкотре провела безкоштовний тренінг особистісного розвитку для жінок з сільської місцевості. Цього разу ми побували в Черняхівському районі Житомирської області. На наше прохання районний центр зайнятості зібрав жінок з навколишніх  сіл, які шукають роботу, але не знають чим хотіли б займатися.  Хтось мріяв розпочати власну справу, хтось не знайшов бізнес – ідею, а хтось просто боявся зробити перший крок.

тренінг з жінками

         В ході  тренінгу «Від мрій до дій»  з’ясувалося, що жінкам найбільше заважає нерішучість, боязкість та невпевненість. Під час знайомства жінки висловлювали побоювання на рахунок того, чи під силу їм відкрити власну справу,  демонстрували страх за майбутні дії та боялися осуду рідних та знайомих.

     Тренерка Тетяна Скиба під час практичних вправ запропонувала створити новий портрет сільської жінки, де кожна з учасниць буде успішна, заможна, щаслива. І навіть на образному  рівні  жінкам важко було подолати внутрішні перепони та стереотипи.  Навіть не відсутність  грошей є  головною перепоною для створення власної справи. Жінки  і досі вважають, що бізнес та  політика – це не  жіноча справа. 

     Однак, дві учасниці тренінгу зізналися, що вже зробили певні кроки до мрії. Уляна та Наталя вирішили відкрити салон краси!  у невеликому районному центрі. Кажуть, попит є. Цікаво, що обидві жінки  мають вищу економічну  освіту і навіть працювали за спеціальністю. Але ніколи не відчували від роботи задоволення.

«Мені з дитинства подобалося робити подругам зачіски. Кожного разу я вигадувала нові образи для дівчат. Але батьки змусили закінчити ВУЗ і отримати не цікаву мені професію. Якби ці гроші я інвестувала в улюблене заняття, давно б мала успішний бізнес.» - каже Уляна.

   Наталя розповідає: коли батьки та чоловік почули, що я  залишила роботу в одній із фінансових установ містечка, аби влаштуватися перукарем, то зчинили скандал. «Це дуже  важко, коли родина не підтримує тебе та не розуміє.»

Але попри все дівчата не думають здаватися: вже записалися на курси по веденню підприємницької діяльності та планують скористатися одноразовою допомогою центру зайнятості, для тих, хто відкриває власну справу. Їх приклад надихнув решту жінок, бо доводить знайому істину: той, хто хоче, шукає можливості, хто не хоче, шукає причини.

 Ось так створюється новий портрет сільської жінки, де не буде місця сумнівав та страхам. І ми віримо, що  в цих жінок все вийде якнайкраще!

треніг, сільські жінки

 Тренінги проведені в рамках програми захисту трудових прав жінок, що мешкають в сільській місцевості. Ініціатор проекту "Українська Фундація прав людини". Виконавець в Житомирській області - ЖОГМО "Жінка".  За підтримки Посольства Фінляндії в Україні. 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...