Сільські жінки мають шанс змінити життя

жінка та прця Правозахисники стверджують: трудові права жінок масово порушуються  на підприємствах будь – якої власності: державної, приватної, колективної.

     Роботодавці не зважають на наявність неповнолітніх дітей у жінок та змушують їх працювати понад норму. Жінкам важче знайти високооплачувану роботу через неможливість поєднувати сімейні обов’язки та трудовий договір.

   У сільській місцевості жінки взагалі не мають можливості працювати на оплачуваній роботі, адже там панує безробіття. Через домашнє господарство навантаження на  українську жінку в селі  щоденно становить до 15 годин! Це перевищує будь-які фізіологічні норми. Українські жінки становлять переважну більшість трудових мігрантів у Європі. 

      Розірвати замкнене коло та  допомогти сільським жінкам змінити життя має на меті  «Програма захисту трудових прав  жінок, що мешкають у сільській місцевості».  Дана програма ініційована Українською  Фундацією Прав Людини та діє на території шести областей України.

 Програма передбачає комплесний підхід до подолання проблеми безробіття, що, як відомо, має жіноче обличчя. Одним із обов’язкових пунктів програми є  майстер – класи для сільських жінок, які проведуть досвідчені тренери та коучери. Вже 1 серпня у Володар  -Волинському районі відбудеться зустріч організаторів, тренерів із сільськими жінками, які не працюють. Програму підтримує Посольство Фінляндії в Україні.

Про це під час прес - конференції  2 липня о 10.30 в приміщенні дитячої обласної бібліотеки (м. Житомир, вул. Пушкінська 36, біля АгроУніверситету) розповіли:

  • Євген  Фомін - Директор  громадської організації  «Українська  Фундація Прав Людини» (м. Київ);
  • Віталіна Севрук – Голова Житомирської обласної громадськоїмолодіжної  організації «Жінка», відповідальний координатор програми в Житомирській області.

 Після закінчення прес – конференції  о 11:00 розпочався  регіональний круглий стіл на тему „Забезпечення реалізації права жінок на працю: проблеми, досягнення та перспективи” за участю представників влади, органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, громадських організацій.

У ході проведення круглого столу   обговорювалися проблеми жіночого безробіття. За даними представників обласної служби зайнятості ситуація із працевлаштуванням жінок в Житомирській області доволі невтішна. Так, у Новоград - Волинському районі 70% тих, хто чекає на працевлаштування в центрі зайнятості - це жінки. В Ємільчинському районі на одне робоче місце претендує 187 осіб. У Володар -Волинському районі на 20 населених пунктів немає жодного роботодавця.

       За даними департаменту праці та соціального захисту населення ЖОДА нині в області жінки становлять 54, 2 % працюючого населення. На жаль, існує відмінність в оплаті праці -  як правило, жінки отримують меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Незважаючи на те, що кожна друга жінка, яка працює, має вищу освіту, це не допомагає їй займати високі посади та очолювати установи. Порушення трудових прав жінок відбувається на кожному кроці - жінкам не виплачують відпустку по догляду за дитиною, лікарняних, жінок - матерів змушують працювати в нічний час, що заборонено законодавством. Також велика кількість жінок працевлаштована нелегально.

 Представники жіночих громадських організацій та представники влади, органів місцевого самоврядування домовилися діяти спільно проти фактів порушення трудових прав жінок, створювати преценденти в судовому законодавстві та інформувати жінок про їх права.

житомир круглий стіл

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...