Про те, що жінкам доволі складно прийти в політику, великий бізнес або утриматися в керівних органах влади говориться чимало.

   Адже навіть на місцевому рівні часто відбувається складна боротьба за посади, до яких жінок всіляко не допускають.

  Гендерна дискримінація розпочинається з селищних рад і досягає свого апогею у парламенті. Не стають винятком навіть Громадські Ради, які утворені та діють майже на всій території України з метою участі громадян в управлінні державними справами.

  Як ми переконалися особисто, керівні посади цього органу традиційно віддають чоловікам, порушуючи при цьому Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Так, у Житомирі шість заступників та радників Голови Громадської Ради виявилися... чоловіками. Це обурило та принизило жінок - членів засідання, які звинуватили керівництво органу у відсутності паритету: 

   «Шановний Голово! Чи не здається Вам, що призначення виключно чоловіків на ключові посади в Громадській Раді є дискримінацією жінок? Ми протестуємо та вимагаємо рівності!» - заявили жінки, коли стало відомо, що президія матиме виключно «чоловіче обличчя».

Незважаючи на те, що членами Громадської Ради при ЖОДА є майже 200 організацій, третину яких очолюють жінки, жодної кандидатури жіночої статі не було представлено на керівну посаду Громадської Ради.

  І хоча жінки лобіювали свого кандидата на посаду заступника, що відповідатиме за роботу комісій з гендерної політики, освіти, оздоровлення та виховання дітей, тощо – робили це досить  невпевнено. А чоловіки вкотре продемонстрували власну неготовність поступатися жінкам місцем та реалізовувати закони на практиці. 

  Молодіжна організація «Жінка» вперше стала членом Громадської Ради та працюватиме в комісії з питань гендерної політики та в комісії з прав людини, свободи слова, інформаційної діяльності. А також відслідковуватиме дотримання гендерної рівності у роботі Громадської Ради.

Фотоматеріали з засідання 28 лютого 2013 р.:

 

 

 

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua