Панцир мають не тільки черепахи

пристрастьПро роль оргазму для здоров’я людини написано чимало: і лікує, і продовжує життя, і позбавляє негативу. І все ж для багатьох  жінок оргазм залишається мрією.

   Поради фахівців мало що допомагають. Чому так? Часто  проблема криється не в партнері чи інших причинах, а в… «м’язовому панцирі». Саме такий термін запропонував науці  багато років тому видатний психоаналітик Вільгельм Райх.

«М’язовий панцир»  - позначає  стан людини, який  приводить до придушення сексуальності й реакції оргазму.  Райх розглядав оргазм як головний спосіб на реагування будь-яких форм напруги і вважав  здатність до оргазму  головною умовою психічного здоров'я людини.

Вільгельм Райх вважав, що «м’язовий панцир» з'являється  як наслідок придушення сексуальних  інстинктів спочатку в дитинстві, потім у підлітковому періоді й, нарешті, у дорослому віці за рахунок батьківського й соціального виховання, яке вимагає від людини  протягом всього життя хорошої й правильної поведінки (тобто дотримання  суспільних норм).

Постійне намагання людини дотримуватися правил поведінки  приводить до появи «м’язового панцира» - м’язових затисків в певних ділянках організму. Затиски  призводить до сексуальних розладів, до втрати здатності до оргазму, до порушення емоційності й нормального плину процесів в організмі, а  в остаточному підсумку, до загальної невротизації особистості.

 Якщо людина не робить жодної спроби позбутися  захисного панцира, у неї  блокується сексуально - емоційна сфера, в результаті чого порушується система нормального задоволення найважливішої біологічної потреби. І тоді відсутність позитивних емоцій природно спричиняє прояв емоцій негативних (туги, гніву, люті, агресії).

 Вільгельм Райх був переконаний, що позитивні емоції  можуть проявлятися тільки після усунення  негативних емоцій. До того ж Райх стверджував, що для нормального розвитку інтелекту необхідний нормальний і вільний розвиток генітальності.

Де схований м'язовий панцир людини? Як його позбутися?

негативні емоції

«М’язовий  панцир» - має сім захисних ділянок. Це області очей, рота, шиї, грудей, діафрагми, живота, таза. Затиски у цих ділянках заважають людині бути природною  і відчувати своє тіло та єдність свого організму із природою.  Вільгельм Райх  у ході досліджень переконався, що після зняття затисків людина розкріпачується, знімаються депресії, з'являється інтерес до життя, підвищується працездатність.

Очі. Захисний панцир в області очей проявляється у нерухомості лоба і "порожньому" виразі очей.

Рот. Цей сегмент утримує емоційний вираз плачу, крику, гніву, кусання, смоктання.

Живіт. Сегмент живота включає широкі м'язи живота і м'язи спини. Напруга  поперекових м'язів пов'язана зі страхом нападу. Захисний панцир пов'язаний з придушенням злості, неприязні.

Таз (всі м'язи тазу і нижніх кінцівок). Тазовий панцир служить придушенням гніву і  задоволення.

Шия. Цей сегмент включає м'язи шиї та язика. Захисний панцир утримує в основному гнів, крик і плач.

Груди (широкі м'язи грудей, м'язи плечей , лопаток , грудна клітка). Цей сегмент стримує сміх, печаль, пристрасність. Стримування дихання є важливим засобом придушення будь-якої емоції, здійснюється в значній мірі в грудях. Панцир може бути розблокований  за допомогою роботи над диханням, зокрема здійсненням повного видиху 

Діафрагма. Цей сегмент включає діафрагму , сонячне сплетіння, різні  внутрішні органи, м'язи нижніх хребців. Панцир тут утримує в основному сильний гнів . Потрібно в значній мірі розпустити перші чотири сегмента , перш ніж перейти до розпускання п'ятого за допомогою роботи з диханням.

Кожен сегмент більш- менш незалежний, з ним можна працювати окремо. У роботі з панциром використовуються 3 типи засобів:

- накопичення в тілі енергії за допомогою глибокого дихання;

- прямий вплив на хронічні м'язові затиски за  допомогою тиску, масажування;

- відкрите обговорення  спільно з клієнтом  емоційних обмежень, які при цьому виявляються.

Райх довів, що в міру того, як пацієнти знаходять здатність до  повної "генітальної віддачі" , фундаментально змінюється все їх буття і стиль життя. Розроблені Райхом методики дихання, емоційного розкріпачення, посилення напруги у заблокованих ділянках  тіла лягли в основу біоенергетики  та інших психотехнік. Таким чином , Райх фактично є першопрохідником в галузі психології тіла і тілесно-орієнтованої психотерапії.

 Вільгейм Райх у лабораторіїТрагедія вченого. Постать  Вільгельма Райха може бути визнана однієї із самих драматичних в історії психоаналізу.

Вільгельм Райх (1897 -1957) народився на Буковині  в сім'ї фермера. Теплі стосунки  з матір'ю були передчасно перервані її смертю. Вона покінчила із собою, коли Райху було 14 років. Через три роки від туберкульозу вмер батько.

Втративши будинок, Райх відправився служити офіцером в австрійську армію. Після війни він приїхав у Відень, де незабаром одержав освіту лікаря.

Наприкінці 1919 року, в 21-літньому віці, Райх стає психоаналітиком. У  1927 році світ побачила  робота  Вільгельм Райха «Функція оргазму». У ній вчений вивчаючи  функції оргазму, приходить до розробки  біологічної енергії, яку він називає «оргон».

 Він пропонує акумулювати цю енергію й використовувати її при лікуванні  практично всіх захворювань, які, по Райху, є наслідком неврозів, що виникають при дефіциті оргонної енергії. Тобто при відсутності в людини оргазму.

Оргастична потенція є, на думку Райха, головною умовою психічного здоров'я. Навпаки, блокування сексуальності й порушення сексуальної розрядки приводять до самих різних проблем і невротичних симптомів.

На 10-му Психоаналітичному конгресі в Інсбруці (1927 рік) Райх уперше ввів поняття «панцир характеру», що складається з багатьох шарів захисних реакцій проти подавлених потягів.  Райх вважав, що характер людини включає постійний " набір" захистів. Хронічні  м'язові затиски блокують 3 основних емоційних стану: тривожність, гнів і сексуальне збудження.

   Райх прийшов до висновку , що м'язовий і психологічний панцир - одне і те ж. Захисний панцир не дає людині переживати сильні емоції, обмежуючи і спотворюючи почуття . Емоції, блоковані таким чином, ніколи не усуваються, тому що не можуть повністю проявитися. Ці блоки (м'язові затиски спотворюють і руйнують природні почуття, зокрема пригнічують сексуальні почуття, заважають повноцінному оргазму. За Райхом, повне  звільнення від заблокованої емоції відбувається тільки після її глибокого  переживання.

Райх був автором багатьох сміливих ідей і відкриттів: вірус раку, життєва енергія "оргон", практикував  лікування душевнохворих в спеціально облаштованих «оргоннових» камерах, але невдовзі його вчення заборонили і Вільгельм Райх  опинився в американській в'язниці, де й помер в 1957 році.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...